Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

W ostatnich latach wiele milionów migrantów zmieniło kraje. Czy zdarzyło ci się być jednym z nich? Bez względu na powód migracji, zmienia ona życie. Dobra znajomość języka kraju, w którym się mieszka jest warunkiem integracji społecznej i gospodarczej. W niektórych krajach przyznanie wizy podlega minimalnemu poziomowi znajomości języka kraju przyjmującego. Zazwyczaj jest to większy problem dla dorosłych, ponieważ dzieci zwykle dostosowują się znacznie szybciej i wkrótce przewyższają rodziców. Szczególnie problematyczna pod tym względem jest migracja do krajów azjatyckich. Nauka języka chińskiego wymaga czasu i sporego poświęcenia. Aby przyspieszyć poznawanie tego języka warto sprawdzić Agencja Interaktywna Bydgoszcz.

Języki obce pomogą odnieść sukces w karierze. Wraz ze wzrostem globalizacji pozostało niewiele miejsc pracy i stanowisk, które nie wymagają co najmniej jednego, może dwóch, a nawet trzech języków obcych. Angielski stał się niekwestionowanym liderem w tej kwestii. W biznesie jedna z rozmów kwalifikacyjnych może odbywać się w języku obcym. Umiejętności językowe umożliwią kandydatowi wyróżnienie się spośród wielu kandydatów o podobnych kwalifikacjach. Jeśli chodzi o obecnych pracowników, niektórzy uważają, że ich rozwój zawodowy jest utrudniony przez ich słabości w komunikacji międzynarodowej.

Rola języków nauki języków w szkole wciąż wzrasta. W Singapurze uczniowie przystępują do jednego z dwóch najważniejszych egzaminów w życiu już pod koniec szkoły podstawowej. Zdają wtedy język angielski oraz swój ojczysty. W innych częściach świata poziom języka może znacząco wpływać na wyniki matur lub dać ogromną przewagę w pliku aplikacji uniwersyteckiej.