Czym jest oxybrazja?

Oxybrazja jest nowym, innowacyjnym zabiegiem wykonywanym w gabinetach kosmetycznych. W ogólności przeprowadzany jest on na podobnych zasadach, co popularna w dzisiejszych czasach mikrodermabrazja. Przedstawiona tutaj technika jest z całą pewnością bezpieczna i efektywna.

W odróżnieniu od mikropeelingu kontrolowanego, tutaj złuszczania naskórka dokonuje się z użyciem sprężonego powietrza jak i rozproszonego 0,9% roztworu chlorku sodu w wodzie.Właśnie dlatego określana jest ona także również peelingiem wodno-tlenowym. W praktyce oxybrazja odnosi się po prostu do złuszczenia naskórka uzyskiwanego przez profesjonalnie do tego przygotowane aparatury. Nim przystąpi się do zabiegu, cera pacjenta musi zostać całkowicie wyczyszczona.

Oxybrazja jest zabiegiem, który ma pozytywny wpływ na naszą skórę. Powoduje bowiem jej odświeżenie, odżywienie i rozjaśnienie. Co więcej, metoda ta pozwala zmniejszyć nawet różnego rodzaju plamy i blizny.Oxybrazja pomaga usunąć złuszczający się naskórek, a nawet zwęzić pory.

Bardziej dojrzałe osoby wybierają tę metodę pielęgnacyjną w celu zmniejszenia bruzd i wyrównania kolorytu cery. Mimo że z zabiegu korzystać mogą klienci o różnym typie skóry, wyjątkowo polecany jest posiadaczom cery trądzikowej i problematycznej. Już po początkowej wizycie w salonie kosmetycznym nasza skóra zyska na odżywieniu i zdrowszym stanie ogólnym.

Z uwagi na fakt, iż nie jest to metoda inwazyjna, nie istnieją wyjątkowo rygorystyczne przeciwwskazania ku jej użyciu. Oxybrazji lepiej jest nie stosować w przypadku stanów zapalnych skóry, infekcji czy też łuszczycy.