Jak utrzymać basen przy bardzo gorącej pogodzie

Intensywne upały w szczycie lata mogą powodować gwałtowny spadek poziomu wody w basenie. Nie myl tego ze zwykłym przeciekiem, ponieważ w tym wypadku to parowanie powoduje straty.

Niestety, nie można całkowicie zapobiec parowaniu, ale można zmniejszyć ilość wody, którą tracimy, stosując następujące kilka sztuczek.

Jednym z najprostszych sposobów zapobiegania spadkowi poziomu wody jest użycie osłony basenu. W Internecie dostępna jest szeroka gama pokryć basenowych, a ceny różnią się w zależności od rozmiaru, użytego materiału i grubości pokrycia. Można więc je łatwo zakupić, ale prawdziwym wyzwaniem jest jego prawidłowe rozłożenie na basen. Niektórzy instalują mechaniczne pokrywy basenów, które pozwalają im pokryć całą powierzchnię basenu za jednym naciśnięciem przycisku, lecz jest to dosyć kosztowne rozwiązanie. Sprawdź: mieszkania Bydgoszcz.

Innym dobrym sposobem na utrzymanie odpowiedniego poziomu wody w basenie jest zainstalowanie osłony przeciwwiatrowej wokół basenu. Można to zrobić, umieszczając ją między domem a ścianą graniczną. Drzewa, krzewy i inne rośliny, które pomagają przełamać wiatr także się przydadzą.

Możesz również w całości ogrodzić basen, aby go osłonić. Eksperci twierdzą, że stosowanie różnego rodzaju ochron przeciwwiatrowych może zwiększyć funkcjonalność i piękno Twojej przestrzeni przy basenie.

Poziom chloru w wodzie basenowej również odgrywa istotną rolę w utrzymywaniu odpowiedniego poziomu. Spowalnia ona tempo parowania wody, lecz należy często sprawdzać jego poziom, aby go uzupełniać, gdyż słońce rozkłada tę substancję.