Przygotowania szczypiornistów Padwy Zamość do Ligi Centralnej

Wstęp

Szczypiorniści Padwy Zamość rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu w Lidze Centralnej. Po jedenastu dniach treningów, drużyna wzięła udział w pierwszym sparingu przeciwko Grupie Azoty Unii Tarnów, która występuje w Orlen Superlidze. Spotkanie to odbyło się 9 sierpnia i zakończyło się zwycięstwem gospodarzy wynikiem 39:29.

Dominacja Tarnowian w Pierwszym Sparingowym Starciu

Początek meczu był wyrównany, jednak w ciągu kolejnych minut pierwszej połowy drużyna gospodarzy zaczęła dominować na boisku, co zaowocowało prowadzeniem 17:12 na przerwę. Po zmianie stron obie drużyny postawiły głównie na grę ofensywną, co przyniosło wiele efektownych bramek. Tarnowianie okazali się skuteczniejsi, wygrywając drugą połowę 22:17 i cały mecz 39:29.

Trener zamojskiej Padwy, Marcin Janas, podkreślił, że celem było przetestowanie pewnych elementów w ataku oraz zmierzenie się z silnym przeciwnikiem. Grupa Azoty Unia Tarnów wcześniej rozpoczęła przygotowania, gdyż ich liga startuje wcześniej niż Liga Centralna.

Przed Turniejem i Nadchodzącymi Meczami

Kolejnym wyzwaniem dla drużyny Padwy będzie turniej w Mielcu, który odbędzie się w dniach 12-13 sierpnia. W tym turnieju zespoły zamojskie zmierzą się z Handball Stal Mielec, Górnikiem Zabrze oraz czeskim HCB Karvina. Trener Markuszewski uważa, że ten turniej będzie poważnym sprawdzianem dla jego drużyny i pozwoli ocenić funkcjonowanie zespołu po kilku grach.

Kolejne sparingi czekają drużynę w dniach 18 sierpnia z Eneą Orlętami Zwoleń, 23 sierpnia z Azotami Puławy, oraz udział w turnieju w Warszawie 2 września, gdzie oprócz Padwy zaprezentują się inne zespoły.

Nadchodzący Sezon i Nowi Uczestnicy

Liga Centralna ruszy 9 i 10 września, a Padwa Zamość rozpocznie ją meczem z SMS ZPRP I Kielce. Następnie, tydzień później, drużyna zmierzy się na wyjeździe z AKPR AZS-AWF Biała Podlaska. W nadchodzącym sezonie dołączy do ligi 15 drużyn, w tym cztery nowe: Sandra SPA Pogoń Szczecin, Siódemka Miedź Huras Legnica, CKS Jurand Ciechanów oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce I Kielce.

Podsumowanie

Przygotowania drużyny Padwa Zamość do nowego sezonu w Lidze Centralnej nabierają tempa. Pierwszy sparing zakończył się porażką 29:39 przeciwko Grupie Azoty Unii Tarnów. Pomimo wyniku, trener Zbigniew Markuszewski widzi w tych meczach cenne okazje do nauki i doskonalenia strategii drużyny przed nadchodzącymi ligowymi spotkaniami.