Wypadek na Przejściu dla Pieszych w Zamościu: Kierująca Potrąciła Dwóch Pieszych

W Zamościu doszło do poważnego wypadku na przejściu dla pieszych przy ulicy Hrubieszowskiej, gdzie 43-letnia kierująca samochodem marki Renault potrąciła dwóch pieszych. Incydent ten, który miał miejsce 21 grudnia, podkreśla znaczenie ostrożności na drodze, szczególnie w okolicach przejść dla pieszych.

Szczegóły Zdarzenia

Wypadek wydarzył się kilka minut po godzinie 8:00 rano. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca Renault, mieszkanka Zamościa, jechała ulicą Hrubieszowską w kierunku ulicy Gminnej. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych, nie ustąpiła pierwszeństwa dwóm mężczyznom, którzy wchodzili na pasy, doprowadzając do ich potrącenia.

Stan Zdrowia Poszkodowanych

W wyniku zderzenia z karoserią samochodu, jeden z pieszych, 41-latek z gminy Stary Zamość, początkowo nie potrzebował pomocy medycznej. Drugi z potrąconych mężczyzn, 42-letni mieszkaniec Zamościa, doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Niestety, 41-latek również ucierpiał w wypadku, gdyż po powrocie do domu poczuł się źle i sam zgłosił się do szpitala.

Reakcja Policji

Na miejscu wypadku pracowali policjanci, którzy ustalali przebieg i okoliczności zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że zarówno kierująca samochodem, jak i piesi byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu ze względu na powstałe uszkodzenia.

Postępowanie Policji

Policjanci wykonali czynności procesowe na miejscu wypadku, pracowali tam funkcjonariusze z ruchu drogowego i policjanci dochodzeniowo-śledczy wraz z technikiem kryminalistyki. W sprawie wypadku prowadzone jest postępowanie, mające na celu ustalenie szczegółowego przebiegu zdarzenia.

Apel Policji

W związku z tym zdarzeniem policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie w okolicach przejść dla pieszych. Wypadek ten stanowi przypomnienie o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego i uwagi na drodze.

Wypadki takie jak ten w Zamościu są przestrogą dla wszystkich uczestników ruchu drogowego i podkreślają wagę bezpieczeństwa na drogach.