Jak wybrać dobry perfum?

Zapach to nietypowa wizytówka każdej osoby, która może wiele powiedzieć charakterze i usposobieniu, dlatego zakup perfum to nie lada sztuka, która wymaga zachowania kilku podstawowych zasad.

Po pierwsze bez względu na to, czy kupujemy perfumy męskie, czy damskie do perfumerii należy udać się w godzinach przedpołudniowych, kiedy ludzki zmysł węchu jest najczulszy na zapachy. Jednak planując zakup nowych perfum, czy wody toaletowej trzeba przygotować się na kilka wizyt w drogerii, ponieważ jednorazowo można przetestować około trzech- czterech zapachów. Każdą kolejną woń odczuwa się już słabiej i mniej mniej wyraźnie niż jest w rzeczywistości, dlatego najlepiej skupiać się na konkretnych nutach zapachowych, np. kwiatowych czy orientalnych. Jedynym rozwiązaniem na zneutralizowanie zapachów i odświeżenie jest aromat świeżo zmielonej kawy.

Kolejną żelazną zasadą, której należy przestrzegać kupując perfumy jest spryskiwania nimi tych części ciała, na których odczuwalne jest tętno i pulsująca krew. Właśnie dlatego najczęściej aplikujemy je na nadgarstki, przeguby dłoni, czy na dekolt, ponieważ tutaj zapach harmonijnie współgra ze skórą. Na pewno inaczej pachną perfumy damskie na dostępnych w drogerii paskach testowych niż bezpośrednio na skórze. Czasami warto zapytać, czy personel sklepu dysponuje próbkami konkretnych perfum, które można zabrać do domu, aby oswoić się ze zapachem, sprawdzić jak reaguje w kontakcie ze skórą, czy nie wywołuje alergii oraz jaka jest jego trwałość.

Dobierając zapach perfum warto kierować się własnymi upodobaniami, ale także brać pod uwagę porę roku (na lato idealne są świeże zapachy owocowe), a także okazję, na którą będziemy ich używać (zmysłowe perfumy wybieramy na wieczorowe wyjścia). Używając cały czas swojego ulubionego zapachu perfum można poszukać ich w ofercie, jak posiada niejedna perfumeria internetowa, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że kupimy je tam taniej niż w firmowych drogeriach.