Opalanie natryskowe – wyjaśnienie

Na czym polega opalanie natryskowe?

Jest to zabieg wykonywany w specjalnie do tego skonstruowanej kabinie i przeznaczony dla osób, które źle znoszą działanie promieniowanie UV.

W kabinie rozpylany jest preparat opalający, dobierany do indywidualnych uwarunkowań każdego klienta. Po nałożeniu preparat jest suszony specjalną suszarką. Dzięki temu, że preparat jest rozpylony równomiernie a następnie wysuszony możemy uniknąć nierówności, plam czy zacieków.

 

Preparat opalający – co to za substancja?

W preparacie głównym składnikiem jest dihydroksyaceton, który wcześniej wykorzystywany był w leczeniu cukrzycy. Zmiana koloru skóry jest wynikiem reakcji DHA z aminokwasami z naskórka. Co ważne preparat opalający nie zawiera substancji zapachowych ani żadnych innych dodatków mogących powodować uczulenia. Dlatego zabieg ten mogą stosować nawet alergicy jak i kobiety w ciąży.

 

Jak postępować, by opalenizna utrzymywała się jak najdłużej?

Należy zacząć od tego że opalenizna utrzymuje się średnio około 10 dni.

Skórę do zabiegu należy przygotować odpowiednim peelingiem tak, by martwy naskórek nie blokował reakcji preparatu ze skórą. Również przed zabiegiem nie powinno stosować się balsamów ani dezodorantów ponieważ mogą mieć wpływa na zabarwienie skóry.

Po zabiegu 6-8 godzin należy umyć skórę bez użycia gąbki. Skóra regularnie nawilżana utrzymuje dłużej opaleniznę. Unikanie preparatów złuszczających i długich kąpieli także pozwoli utrzymać opaleniznę na dłużej.

Opalanie natryskowe to usługa coraz bardziej powszechna i można z niej skorzystać już w wielu salonach kosmetycznych – nie trzeba szukać w dalekiej okolicy. Także w tych salonach piękności, które oferują szereg bardziej tradycyjnych zabiegów kosmetycznych.