Jakie dekoracje kościoła na ślub?

Dekoracje ślubne stanowią ważny element całej ceremonii. Para młoda chce, aby ten dzień był idealny, w wymarzonej scenerii oraz w wspaniałej atmosferze. Podczas przygotowań jest tak wiele rzeczy do zrobienia, że wystrój kościoła powierza się profesjonalistom. Zdarzają się jednak sytuacje, że panna młoda sama chce przystroić świątynie. Niezależnie od tego jaką opcję wybierzesz, to poniższe porady na pewno się przydadzą!

Jest kilka elementów, które sprawią, że cała ceremonia odbędzie się w pięknej, romantycznej atmosferze. Przede wszystkim świece – to one kreują romantyczny klimat. Ciepło od nich płynące w ozdobnych świecznikach, czy też ozdobne lampiony potrafią stworzyć niesamowity efekt. Mając do dyspozycji kilkadziesiąt takich świec, warto rozłożyć je wzdłuż ławek.

Podczas dekorowania kościoła, bardzo dobrze sprawdza się tkanina tiulowa. Można z niej stworzyć kokardki przywiązywane do ławek lub wstążki tworzące urokliwą alejkę. Bardzo często para młoda decyduje się również na specjalny dywan. Można go dobrać w dowolnym kolorze, jednak najczęściej spotyka się białe oraz czerwone. Wszystko zależy on naszej finezji oraz stylu.

Kwiaty oczywiście stanową nieodłączny element wystroju kościoła. To jednak specjalnie nie dziwi, ponieważ kwiatowe kompozycje są naturalną oraz zawsze efektowną ozdobą.

Jeśli mamy taki komfort, że jesteśmy jedyną parą w ciągu dnia, to wszystko zależy od naszej kreatywności. Zdarza się to jednak niezmiernie rzadko, a więc należy nastawić się, że inne pary chcą mieć również coś do powiedzenia w kwestii wystroju kościoła. Przyda się więc spora cierpliwość i umiejętność negocjacji. Osobiście miałem jednak niezwykłe szczęście i dekoracje kościołów w Bydgoszczy przychodziły mi bez większego problemu – czy to od strony par młodych czy też parafii.