Makijaż naturalny

Estetyczny makijaż świadczy o elegancji kobiety, jednak jego rodzaj powinien być odpowiednio dobrany do typu urody i okoliczności, na jakie jest przygotowywany. Odważne i ekstrawaganckie rozwiązania raczej nie sprawdzą się w pracy czy w życiu codziennym, kiedy bardziej odpowiedni jest wygląd delikatny i naturalny.

Aby makijaż był w pełni naturalny, koniecznym jest zachowanie kilku bardzo istotnych zasad, które sprawią, że make-up nie będzie wyglądał sztucznie. Naturalny wygląd wiąże się bowiem z małą ilością jaskrawych czy wyrazistych kolorów, zatem nakładanie poszczególnych kosmetyków musi odbywać się w taki sposób, aby w końcowym etapie twarz nie przypomniała maski. Kosmetyki Maybelline, Rimmel, Max Factor i wiele innych zwierają w zestawach różnorodne specyfiki, które nie tylko pozwolą osiągnąć zadowalający wizualnie efekt, ale też zadbają o skórę.

Makijaż wykonywany na co dzień, cechujący się delikatnością, jest nakładany w kilka chwil i nie wymaga wielu zabiegów. Tworzą go przede wszystkim podkład, puder, róż na policzki, tusz do rzęs, ewentualnie jasne cienie do powiek i delikatny błyszczyk do ust. Wydawałoby się, że to bardzo wiele, ale w rzeczywistości to zaledwie kilka ruchów ręką. Przy doborze kosmetyków bardzo ważny jest ich odcień, który powinien jak najbardziej współgrać z kolorem skóry. Tylko wtedy będzie można zachować naturalny wygląd.

Przed przystąpieniem do wykonywania makijażu koniecznie trzeba przygotować skórę twarzy, delikatnie ją nawilżając odpowiednio dobranym kremem. Dopiero później nakłada się podkład Max Factor Lasting Performance, którego przedłużone działanie pozwoli w dowolnym momencie szybko zmienić make-up na bardziej ekstrawagancki. Wystarczy tylko mocniej podkreślić oczy i usta, bez konieczności usuwania warstwy podstawowej. Stosowany podkład powinien być jak najbardziej zbliżony swym odcieniem do koloru skóry, w przeciwieństwie do ton jaśniejszego korektora rozświetlającego nakładanego pod oczy. Na koniec wystarczy dużym i miękkim pędzlem oprószyć twarz sypkim i bezbarwnym pudrem Max Factor Creme Puff. Bardzo dobrym rozwiązaniem są pudry transparentne, które doskonale dopasowują się do naturalnego koloru skóry.

Efektem końcowym makijażu jest nałożenie delikatnego różu na policzki, co uwydatni kości policzkowe i nada twarzy wyrazistości, a następnie podkreślenie rzęs, poprzez ich wydłużenie lub pogrubienie, w zależności od konieczności.