Czy warto korzystać z usług pośrednika?

Wielu z nas dręczy pytanie czy pośrednik nieruchomości jest naprawdę konieczny podczas zakupu bądź sprzedaży mieszkania. Tak naprawdę możemy również działać sami na własną rękę, jednak po głębszym zastanowieniu można dojść do wniosku, że tak naprawdę pośrednik jest dla nas wielką wygodą.

Jego rola w obrocie nieruchomościami polega na doprowadzeniu do podpisania umowy pomiędzy klientem, a danym sprzedawcą mieszkania.
Jednak na tym jego rola się nie kończy. To klient zatrudnia pośrednika w celu uzyskania pomocy przy poszukiwaniu mieszkania które będzie dla danego klienta odpowiednie i spełni jego oczekiwania. Często bowiem zdarza się tak, że osoba poszukująca mieszkania nie znajduje czasu na spotkania bądź zwiedzanie danego mieszkania. Dlatego właśnie zatrudnia się pośrednika, który spotykając się z właścicielami nieruchomości przeprowadza analizę aktualnego staniu mieszkania, położenia, i przede wszystkim sprawdza czy cena proponowana za dane mieszkanie jest adekwatna do autentycznego staniu nieruchomości.

Pośrednik musi również dopilnować, aby mieszkanie spełniło wszystkie wymagania klienta jakie zostały mu uprzednio przedstawione.

Oczywiście możemy szukać mieszkania samodzielnie bez jego pomocy, jednak wówczas musimy liczyć się z tym, że możemy trafić na nieuczciwych sprzedawców, bądź naciągaczy. Korzystając z jego usług możemy oszczędzić wiele czasu na szukaniu odpowiedniej dla nas oferty.