Jak doładować baterie na wiosnę?

Nadchodzi wiosna, po zimie z pewnością przyda nam się więcej ruchu, a ładna pogoda sprzyja temu by wyjść z siłowni na zewnątrz, dlatego też teraz możemy zacząć myśleć o ćwiczeniach na łonie natury.

Ruch to zdrowie  to nieodparty fakt, który już od ponad pół wieku powtarzają lekarze sportowi, terapeuci i kardiolodzy, każdego dnia i systematyczne treningi, nie tylko pomagają nam zgubić nadmiar  kilogramów pozostałych po zimie, ale również poprawiają kondycję fizyczną całego organizmu. Ważną informacją jest fakt, że trening na dworze przynosi więcej plusów dla zdrowia niż ćwiczenia w zamkniętych pomieszczeniach czyli na przykład w siłowniach czy fitness klubach. Ćwiczenia w sali są nużące i monotonne, a otoczenie nie zawsze jest miłe.

Poprawa krążenia, a co za tym idzie zdrowsze serce, redukcja złego cholesterolu, mocniejsze kości i mięśnie, dotlenienie mózgu, większa odporność organizmu, lepsza wydolność oddechowa, ogólna poprawa samopoczucia, zalet ćwiczeń na świeżym powietrzu jest wiele.

Dorośli młodzież oraz dzieci, każdy powinien codziennie co najmniej przez dwie godziny przebywać na świeżym powietrzu. Wiele jest sposobów na aktywne spędzenie czasu na łonie natury z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Spacery, bieganie, gimnastyka, ćwiczenia aerobowe,  siatkówka, rower, rolki lub pójście z dzieckiem na plac zabaw i wiele innych dzięki którym możesz aktywnie spędzać czas. Więcej energii na wiosnę przyda się bez wątpienia nie tylko tobie ale i całej twojej rodzinie.