Tajniki tipsów

Stylizacja paznokci sięgnęła rangi sztuki! To co możemy zaobserwować na paznokciach u kobiet niekiedy można nazwać małymi dziełami sztuki. Minimalistyczne zdobienia to jest prosta sprawa jak się może wydawać.  Aby można było wykonać coś takiego, trzeba mieć paznokcie odpowiedniej długości.

Jeśli takich nie posiadamy – w dzisiejszych czasach to żaden problem. Doklejamy tipsy i nasze paznokcie mogą stać się bezkonkurencyjne. Kursy tipsy są bardzo popularne ponieważ ciągle rośnie popyt na fachowców w tej delikatnej dziedzinie.

Jednak jeśli już mamy sztuczne tipsy powinnyśmy o nie odpowiednio dbać. Warto wcierać oliwkę od spodu paznokcia, aby nie odklejał się a naturalny paznokieć nie wysuszał się. Jeśli chodzi o piłowanie, to nie powinno się ono odbywać samodzielnie, ponieważ można naruszyć sztuczny paznokieć.

Poza tym, tipsy nie są zrobione z żelaza i jeśli nie będziemy ostrożne to można je zepsuć. Jeśli jednak zdarzy się tak, że tips nam odpadnie, możemy go przykleić ale na kleju do tego przeznaczonym a nie na popularnych klejach przeznaczonych do wszystkiego.

Jeśli chodzi o tipsy akrylowe, nie powinnyśmy używać zmywaczy z acetonem czy też samego acetonu.  Niszczy on dogłębnie nałożone warstwy akrylu. Akryl też może żółknąć jeśli wystawimy go na działanie promieni UV czyli po wizycie w solarium. W czasie „sztucznego opalania” paznokcie akrylowe  powinny być odpowiednio zabezpieczone.

Słowo na koniec: “serwisowanie” paznokci  z tipsami powinnyśmy pozostawić fachowcom!