Makijaż mineralny

Pierwotnie makijaż mineralny został wprowadzony w Stanach Zjednoczonych do stosowania w przypadku skóry poparzonej lub po operacjach. Cynk, tytan i inne składniki kosmetyków mineralnych łagodzą i odmładzają. Wapń przywraca równowagę, potas świetnie nawilża skórę, a magnez pobudzi metabolizm oraz zrelaksuje. Tlenek cynku posiada właściwości antyseptyczne, a także reguluje wydzielanie łoju. Produkty mineralne nie alergizują, mogą być stosowane również przez kobiety z atopowym zapaleniem skóry.

Do nakładania makijażu mineralnego najlepiej zastosować dedykowane pędzle do makijażu mineralnego. Najpopularniejsze są pędzle kabuki, które są małe i gęste albo flat-top o płasko ściętym włosiu. Makijaż mineralny jest pudrem mineralnym, który wydaje się lekki i miękki lecz zawiera też wiele pigmentu, dlatego ma bardzo dobre właściwości kryjące. Pędzle do makijażu mineralnego są zaprojektowane w taki sposób by nie pochłaniać zbyt dużej ilości produktu a także nie podrażniać skóry.

Skóra to największy organ kręgowców. Pełni ona bardzo wiele istotnych funkcji w organizmie. Łącznie z przydatkami skóry, czyli paznokciami i włosami stanowi większość tkanki widocznej na zewnątrz, mając ogromny wpływ na nasz wygląd. Troska o skórę to dbałość o zdrowie i piękny wygląd.

Makijaż mineralny to czyste minerały jak karmin, mika, magnez, wapń, potas, tlenek cynku, dwutlenek tytanu, tlenki żelaza czy ultramaryna. Co ciekawe w składzie makijażu mineralnego nie znajdziemy talku, pomimo, że talk jest minerałem to podejrzewa się go o działanie rakotwórcze. W kosmetykach mineralnych nie znajdziemy również perfum, konserwantów czy drażniących barwników.

Branża kosmetyczna jest branżą najmniej regulowaną. Dla nas oznacza to, że powinniśmy być świadomi kosmetyków, które stosujemy. Nawet niektóre mineralne produkty kosmetyczne mogą zawierać ukryte substancje szkodliwe, dlatego tak istotne jest by dokładnie czytać etykiety. Kupuj naturalne kosmetyki, posiadające certyfikaty potwierdzające naturalne pochodzenie. Twoje ciało i skóra zachowają naturalne zdrowie, piękno i blask, tak jak chciała natura.