Kim jest petsitter?

Petsitter to tajemnicze słowo pochodzące z języka angielskiego, który lubi wkradać się do naszej mowy potocznej coraz częściej. Szczególnie w czasach internetowej rewolucji. Co ono oznacza?

Petsitter to osoba, która zawodowo zajmuje się zwierzętami. Zapewnia im opiekę, np. podczas nieobecności właściciela. Petsitterzy wykonują swój zawód w we własnych domach lub pracują w miejscach, takich jak np. psi hotel Chełmno, czy innych placówkach zajmujących się opieką nad zwierzakami.

Sam biznes jest całoroczny, jednak petsitting cieszy się największą popularnością w okresie wakacyjnym. Wtedy to urlopowicze najczęściej decydują się korzystać z usług hotelików dla psów i profesjonalnych opiekunów zwierząt. Poza sezonem petsitterzy wykonują raczej prace dorywcze, takie jak wyprowadzanie zwierząt, gdy opiekunowie są w pracy lub doglądanie zwierząt w ich domach celem podania leków, czy posiłku.

Jak wybrać petsittera dla naszego pupila?

Przy wyborze opiekuna na czas urlopu warto kierować się rekomendacjami oraz opiniami na temat danej osoby. Zadowoleni klienci chętnie polecają usługi petsittera dalej, aby inne osoby mogły zostawić swojego czworonoga w dobrych rękach. Warto także umówić się wcześniej na spotkanie w domu petsittera lub w hotelu dla zwierząt, w którym pracuje. Taka rozmowa pozwoli nam poznać specyfikę pracy opiekuna, a także ocenić, czy będzie on odpowiedni. Jest to swego rodzaju rozmowa kwalifikacyjne, podczas której to my pełnimy rolę pracodawcy.

Istotnym elementem, wartym wspomnienia jest także kwestia formalności. Ważne jest spisanie odpowiedniej umowy, która pozwoli nam zachować gwarancję jakości usług świadczonych przez petsittera lub hotel dla psów.