Zaszczep się przed ukończeniem studiów

Gdy przygotowujesz się do ukończenia studiów, Twój umysł prawdopodobnie jest wypełniony egzaminami końcowymi, planami wakacyjnymi, kolejnymi krokami w karierze, podróżami i nie tylko. Ważne jest, aby dodać do tej listy jeszcze jedną istotną rzecz: zaszczepienie się na wiele chorób, którym można zapobiec.

Teraz jest świetny czas, aby porozmawiać z rodzicami i / lub lekarzem na temat historii szczepień. Ważne jest, abyś był na bieżąco i otrzymał szczepionki zgodnie z wytycznymi.

Eksperci zalecają również, aby porozmawiać o szczepionce przeciw zapaleniu opon mózgowych B z lekarzem, ponieważ jest to najczęstsza przyczyna choroby meningokokowej w Twojej grupie wiekowej. Chroń siebie i innych przed tą wyniszczającą chorobą. Sprawdź: Szczepienia Covid

Wybierasz się do pracy lub w podróż? Nadal istnieją zalecane szczepionki w zależności od wykonywanego zawodu lub miejsca podróży. CDC jest najlepszym źródłem aktualnych zaleceń. Dla wszystkich młodych wchodzących w dorosłość niezwykle ważne jest, aby kontynuować prostą ochronę wynikającą z posiadania aktualnych informacji o szczepionkach, ponieważ do miejsc z wieloma chorobami można dotrzeć samolotem, a ochrona przed niektórymi szczepionkami dla dzieci może z czasem zanikać.

Jeśli stwierdzisz, że musisz się zaszczepić, skontaktuj się ze swoją przychodnią i umów się na konsultację z lekarzem. Pamiętaj, aby zapytać w studenckiej przychodni zdrowia, pracodawcę lub lokalną aptekę, kiedy szczepionki przeciw grypie będą dostępne, zazwyczaj dzieje się to wczesną jesienią.