Zaprojektuj swój własny ogród

Jedni wolą cieszyć swe oczy pięknymi kwiatami oraz krzewami ozdobnymi, inni natomiast wolą mieć ogród użyteczny, czyli ogród warzywno-owocowy. Możliwość posiadania takiego ogrodu ma swoje minusy oraz plusy, jednak te drugie przeważają w znacznym stopniu.

Decydując się bowiem na ogród warzywno-owocowy, decydujemy się na całoroczną pracę i dokładną pielęgnacje, aby drzewa, krzewy i inne rośliny wydały nam oczekiwany plon. W takim ogrodzie powinny znaleźć się przede wszystkim drzewa owocowe, takie jak, jabłonie, grusze, wiśnie, śliwki i inne oraz krzewy owocowe, takie jak: porzeczki, maliny, agrest, orzech laskowy. Nie powinno również zabraknąć miejsca na warzywnik, gdzie oczywiście posadzimy marchew, pietruszkę, pora i selera, ale również pomidory i ogórki, które lepiej smakują z własnej ogrodowej uprawy.

Podczas tworzenia ogrodu nie powinniśmy zapomnieć o odpowiednim ogrodzeniu. Chodzi przede wszystkim o światło, które ma docierać do warzyw i owoców. Pomocne mogą być ogrodzenia nowoczesne Bydgoszcz, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Oczywiście w ogrodzie warzywno-owocowym możemy również wygospodarować sobie miejsce na wypoczynek, i tak na przykład możemy zbudować altankę, a obok niej piękne oczko wodne. Jeżeli natomiast działka jest wyjątkowo duża, na reszcie placu powinniśmy posiać trawę, aby nasze dzieci miały się gdzie bawić. Warto również pomyśleć o małej, przenośnej piaskownicy, huśtawce oraz innych elementach wyposażenia placu zabaw.