Projektant wnętrz a dekorator

Wiele osób, które mają zamiar skorzystać z usług specjalisty od wystroju wnętrz, nie widzi różnicy między projektantem/architektem dla wnętrz a dekoratorem. Różnica jest dosyć istotna, ponieważ ten pierwszy rozpoczyna swoją pracę od zera. Musi on stworzyć funkcjonalną oraz komfortową przestrzeń do życia. Do jego zadań należy przede wszystkim zarządzanie układem pomieszczeń, oświetleniem oraz wszelkimi instalacjami.

Projektanci są osobami zazwyczaj doświadczonymi, znającymi rynek oraz nowoczesne acz sprawdzone rozwiązania. Dekorator natomiast zajmuje się finalnym etapem prac, czyli samym urządzeniem wnętrza. Skupia on się głównie na meblach oraz dodatkach do nich. Znaczącą różnicą jest to, że do wykonania zawodu dekoratora, nie wymaga się specjalnego wykształcenia kierunkowego lub licencji.

Oczywiście najlepiej jest znaleźć projektanta wnętrz z polecenia, jednakże nie zawsze jest to możliwe. Wśród wielu opinii w internecie bardzo łatwo się zgubić lub zwyczajnie dać się nabrać na reklamę. Wpisując w przeglądarkę np. hasło aranżacja wnętrz Bydgoszcz, na pierwszej stronie pokażą się najbardziej popularni specjaliści. Warto więc odwiedzić ich strony i przejrzeć wykonane wcześniej projekty. W ten sposób będziemy mogli wyrobić sobie zdanie na temat stylu danej osoby. Nie warto podejmować decyzji pochopnie, lepiej jest wszystko dokładnie przejrzeć i po zastanowieniu wybrać najlepiej nam odpowiadającego.