Soczewki – panaceum na problemy z oczami?

Problemy z oczami to na dzień obecny chleb powszedni zarówno wśród osób dorosłych, jak i młodzieży i dzieci. Jeżeli już osobom w podeszłym wieku nie przeszkadza w niczym założenie okularów, tak dla młodzieży i dorosłych może być ono bardzo nie wygodne.

W gorące dni na skórze powstają otarcia, w chłodne dni natomiast okulary parują. W trakcie uprawiania sportów używanie okularów może być niebezpieczne, a bez nich również. Z pomocą mogą nam przyjść soczewki kontaktowe, których niestety dużo osób wciąż jeszcze się boi lub nie im ufa. Ci, którzy wypróbowali na sobie soczewki są bezwzględnie zadowoleni, natomiast osoby nieskore do zmian, wymyślają wciąż nowe, bardzo zabawne nieraz teorie

Niektórzy twierdzą, iż soczewki muszą być niesłychanie niewygodne, drażnią oko, lub są przeciwni wprowadzaniu w swoje ciało czegoś obcego, sztucznego. Pojawiają się również obawy, czy szkła nie wypadną, panie boją się, że nosząc soczewki nie mogą robić makijażu, a jeszcze inni przeciwnicy tej technologii twierdzą, że patrzenie przez soczewki nie jest takie same jak przez okulary.

Szkła kontaktowe są wykonane z miękkich materiałów, nie podrażniają oka, dbają o jego prawidłowe nawilżenie, jakość wzroku przez nie jest rewelacyjna. Nie są w żaden sposób niewygodne, nie ma możliwości, że odpowiednio użytkowane mogą wylecieć, jak i również nie ma żadnych przeciwwskazań, co do robienia makijażu. Nie należy również w ogóle martwić się o cenę. W początkowych latach swego istnienia na rynku, cena soczewek była dość wysoka, dziś jednak koncerny produkujące, rywalizują ze sobą w produkowaniu coraz lepszych szkieł, za coraz przystępniejsze ceny.