Zapisy na pielgrzymkę z Zamościa na Jasną Górę

Wstęp

W ostatnią niedzielę (9 lipca) w kościołach został odczytany list, w którym zachęcano do wzięcia udziału w 41. Pieszej Pielgrzymce Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę. Autor listu, ksiądz Marek Mazurek, Dyrektor Pieszej Pielgrzymki, wskazał, że podczas tej duchowej podróży będzie możliwość stawienia czoła trudom i wyzwaniom naszego życia.

Treść

Piesza Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska na Jasną Górę rozpocznie się 2 sierpnia o godzinie 9:00 Mszą świętą w Zamojskiej Katedrze. Tego samego dnia wyruszą również pątnicy z Tomaszowa Lubelskiego i Lubaczowa, a 4 sierpnia dołączą do nich pielgrzymi z Biłgoraja. Uroczyste zakończenie pielgrzymki odbędzie się 14 sierpnia na Jasnej Górze, gdzie pielgrzymów powita biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński.

Oficjalne zapisy na pielgrzymkę rozpoczynają się w niedzielę, 23 lipca. Jednak ksiądz Mazurek zaleca, aby nie odkładać zgłoszeń na ostatnią chwilę. Można zapisać się w kilku parafiach: w Zamościu w parafii pw. św. Brata Alberta, w Biłgoraju w parafii pw. św. Marii Magdaleny, w Hrubieszowie w parafii pw. Ducha Świętego, w Lubaczowie w parafii pw. św. Karola Boromeusza oraz w Tomaszowie Lubelskim w parafii św. Józefa.

Koszt uczestnictwa w tegorocznej pielgrzymce wynosi 250 złotych. W tej cenie zawarte są koszty transportu, ubezpieczenia oraz pakietu pielgrzyma. Jeśli pielgrzymuje cała rodzina, koszt uczestnictwa jest niższy. Istnieje również możliwość dołączenia do pielgrzymki w trakcie trwania jej trasy. W takim przypadku można dokonać zapisów w sekretariacie, który będzie dostępny na każdym postoju.

Podsumowanie

Piesza Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska na Jasną Górę jest wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich pielgrzymów pragnących podjąć duchową podróż i zmierzyć się z wyzwaniami życia. Termin pielgrzymki to 2-14 sierpnia, a zapisy można dokonać już od 23 lipca. Udział w pielgrzymce to nie tylko możliwość duchowego wzmocnienia, ale także okazja do spotkania innych wiernych i dzielenia się wspólną modlitwą. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym pięknym i doniosłym wydarzeniu.