Kolagen może wspomagać odchudzanie?

Znanych jest już wiele cudownych właściwości rybiego białka zbadanego po raz pierwszy przez polskich naukowców. Kolagen, bo o nim mowa, stosowany jest zazwyczaj w kosmetologii do redukcji przeróżnych zmian skórnych, takich jak zmarszczki, rozstępy, trądzik, blizny, przebarwienia, oparzenia, czy inne. Kolagen ma jednak dużo więcej zastosowań. Udowodniona między innymi, że może on także skutecznie wspomagać odchudzanie.

Kolagen w kapsułkach wcale nie został stworzony jako środek na odchudzanie. Jego docelowe zastosowanie jest zupełnie inne. Kolagen to najpowszechniejsze białko w ludzkim organizmie, które w ciągu życia podlega ciągłej wymianie. Problem polega jednak na tym, że organizm z upływem lat stopniowo traci zdolność wytwarzania kolagenu. Właśnie w tym celu stworzony został suplement diety – kolagen w tabletkach Colvita. Kapsułki kolagenowe służą suplementacji białek w organizmie, dzięki czemu włókna kolagenowe tworzące między innym strukturę podporową skóry zostają odbudowane. Kosmetyki i tabletki kolagenowe zapobiegają więc różnym schorzeniom wynikającym z niedoborów kolagenu. Okazuje się jednak, że mogą one być także wykorzystywane w innych okolicznościach.

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych środków odchudzających. Jedne są w ogóle nieskuteczne, inne naprawdę pozwalają zrzucić parę, a nawet sporą liczbę kilogramów. Zależność niestety jest taka, że te skuteczne są zazwyczaj bardzo niekorzystne dla zdrowie, te nieskuteczne natomiast nie wywołują zazwyczaj niepożądanych efektów. Stosowanie tabletek odchudzających musi się wiązać z świadomym i rozsądnym wyborem odpowiednich środków wspomagających.

Kapsułki kolagenowe działają zupełnie inaczej. Nie wywołują żadnych niepożądanych efektów, gdyż zawierają tylko naturalne składniki: wyciąg z alg morskich, witamina E i najważniejszy – rybi kolagen aktywny biologicznie. Właśnie w kolagenie kryje się cały sekret odchudzania z wykorzystaniem kapsułek Colvita. Tabletki te to ogromna dawka czystego białka dostarczonego organizmowi. Dzięki temu wywoływane jest działanie identyczne jak podczas stosowania diety wysokobiałkowej. Dostarczony kolagen sprzyja bowiem lepszemu metabolizmowi tłuszczy, dzięki czemu możliwe jest szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.